top of page

Ієрархія та Апостольська Приємственність



















Єпископ Володимир Вільде



Володимир Володимирович Вільде - народився 14 грудня 1980 року у Києві. Після закінчення  Середньої загальноосвітньої школи № 75 у Києві в 1998 році, вчився у Національному Аграрному Університеті (за спеціальністю "бджолярство") . Відчувши покликання до Служіння Богові, у 2001 році залишив навчання під час другої  сессії 3-го курсу та почав почав шукати можливість здобути Богословську освіту. У 2002-2003 роках був вільним слухачем у Києво-Могилянській Академії. У 2003 році поступив у Полтавське Місіонерське Духовне училище УПЦ МП (зараз Місіонерська Семінарія)і закінчив навчання з дипломом першого розряду у 2006, а у 2007 році отримав диплом Київської Духовної Семінарії при Києво-Печерській Лаврі. П'ять з половиною років (з квітня 2005 по жовтень 2010) працював у Києво-Печерській Лаврі адміністратором Паломницького готелю, одночасно ніс вівтарний послух у різних храмах міста Києва, виконуючи обов'язки пономаря, читця, регента-уставщика. Певний час був викладачем літургики у Недільній школі. Починаючи з весни 2011 року розпочав активне спілкування з представниками "альтернативного православ'я". 8 вересня 2011 року на Свято Стрітення Володимирської (Києво-Вишгородської) ікони Божої Матері та напередодні святкування Світлої пам'яті протопресвітера Александра (Меня)(вбитого у 1990 році) відбулася хіротонія Вільде Володимира у єпископа Переяславського та Богуславського. Хіротонію здійснював Високопреосвященніший Кіріак(Темерциді) митрополит П'ятигорський та Південно-Російський  та Агапіт(Зімаєв) митрополит Тверський та Бежеський за Божественною літургією у хатньому храмі на честь Новомучеників та Сповідників Російських у Москві.

Духовний пошук

8 вересня 2011 року у хатньому храмі Новомучеників та Сповідників Російських в Москві відбулася хіротонія епископа Переяславського та Богуславського Володимира (Вільде). Хіротонію здійснювали митрополит П’ятигорський та Південно-Російський Киріак (Темерциді) та митрополит Тверський та Бежеський Агапіт (Зімаєв). Це сталося напередодні річниці мученичеської кончини Святого Праведного протоієрея Олександра Меня (+9 вересня 1990), відомого місіонера та богослова, що відроджував віру Христову у душах людей, що населяли агонізуючу атеїстичну Радянську імперію.  Сам владика Кіріак, голова Синоду Автономної Південно-Російської митрополії, був духовним чадом отця Олександра Меня і називає його «апостолом XX-го століття», дуже шануючи його пам’ять та духовні твори і проповіді.
Владика Володимир Вільде з юності відчував покликання до служіння Творцю. У останньому класі середньої школи навернувся до Православної віри, з 1998 регулярно відвідував Богослужіння, беручи участь у Церковних Таїнствах. Певним взірцем та прикладом для молодого Володимира були відомості про життя та мученицьку смерть його прадіда, священника УАПЦ отця Мусія (Строгана). У 1921 році отець Мусій був регентом у Соборі Святої Софії у Києві. Він був вихованцем Київської Духовної Семінарії. Його висвятили на священника за благословенням митрополита Василя (Липківського). Приход отець Мусій отримав у селі Мазинки, що біля стародавнього Переяслава. Він мав чудовий музикальний слух, тож хор підбирав серед місцевих селян, слухаючи по вечорам як люди співали на дворі та віднаходячи необхідні голоси для хорової симфонії. Хор так чудово виконував духовні піснеспіви, що на Службу до отця Мусія сходилися люди не тільки з усіх Мазинок, але й з сусідніх сіл. Але у 30-х роках храм був закритий, парафію УАПЦ – розігнано. Але отець Мусій був освітченою людиною і вони з жінкою працювали у місцевого аптекаря у Переяславі, матушка приймала замовлення на пошиття одягу та білизни. Отець Мусій таємно здійснював треби: відспівував, хрестив дітей, вінчав, щоб тільки радянська влада не знала. Але у 1937 році до отця Мусія прийшли НКВД-істи. Вони згадали йому проповідь проти насильницького відчуження землі у людей та закріпачення селян у колгоспах, бо ж отець Мусій казав прихожанам, що то не Боже діло. І була така пропозиція отцю Мусію: або ти пишеш у місцеву газету зрічення, що Бога не має, що ти лиш дурив людей, заробляючи на віруючих гроші, або ж розправа буде швидка. Отець Мусій відмовився, сказав, що він священник, вірує у Господа Бога і не може такого зробити. Того ж року за ним прийшли. У особистих щоденниках знайшли слова німецькою мовою, тож діло зклепали швидко – піп, опора контрреволюції та ще й німецький шпигун… Майже через рік у 1938 прийшла звістка, що Строган Мусій помер у таборі від хвороб, хоча був цілком здоровим та досить молодим чоловіком, якому було тоді трохи за сорок (у справі, яку його доньки знайшли після 1991 року у архівах було написано щось про внутрішні крововиливи та проблеми з травленням…). Дружину стали називати «попадья – дружина ворога народу», дітей – «попята – діти ворога народу».  Дочку отця Мусія Галину (бабусю владики Володимира) навіть не брали у піонерію, мати її довго не могла знайти роботу…
Тож маючи за приклад такий відданий взірець служіння Богу і ближньому та сповідництва про жертовну віру християн різних віків Володимир відчув поклик до щирого служіння Богу.

Епископ Володимир та Українська Візантійська Помісна Церква

Тож висвячення на епископа стало для Володимира Вільде певним духовним підсумком його пошуків Правди Божої, молитов та богословських роздумів. Висвятив його достойний архієрей, що високо оцінив його чисті наміри та високу теологічну освіту, глибоке розуміння самого духу християнства. Сам владика Кіріак полишив Московську патріархію  у 1999 році, розчарувавшись у цій структурі, що далеко відійшла вже на той час від ідеалів Церкви Христової. У 1999 році починається творення Російської Істино-Православної Церкви і отець Кіріак висвячується на епископа П’ятигорського та Північнокавказьського. Хіротонію провели архієпископ Дмитровський Стефан (Ліницький), архієпископ Коломенський Вячеслав (Лісовий), та епископ Бронницького та Велинський Михаїл (Вишневський), що возводили лінію власних хіротоній від українських автокефалів. 2000-го року владика Кіріак Темерциді разом з отцем Глібом Якуніним та отцем Яковом Кротовим починають творення Апостольської Православної Церкви у якій би відродилася чистота Христових Завітів. У 2002 році владика Кіріак (Темерциді) був відзначений почесним титулом митрополита. У березні 2005 року митрополит Кіріак (Темерциді) очолив Південно-Російський Автономний округ та увійшов до складу Вищого Церковного Управління РПЦЗ у Росії (Синоду митрополитів). З вересня 2007 року митрополит Кіріак очолює Синод Піаденно-Російської Автономної митрополії до сколаду якого крім нього входять ще декілька архієреїв.
У вересні 2011 року митрополит Кіріак (Темерциді) та його сподвижник митрополит Агапіт (Зімаєв) висвячують епископа Володимира (Вільде). 

Владика Володимир, після повернення до Києва 30 жовтня 2011 року, після консультацій з вірними і духовенством власної єпархії проголошує про створення Української Візантійської Помісної Церкви (УВПЦ). З того часу владика Володимир співслужив та спілкувався з представниками Готської Помісної Церкви та деякими іншими християнськими деномінаціями з метою встановлення співпричастя.
14 квітня 2013 року було підписано Угоду про співпричастя між Святою Кельтською Церквою (The Holy Celtic Church), Автокефальною Кафоличною Церквою Антіохії у Великобританії (Authcephalous Catholic Church of Antioch in the United Kingdom), Однією з гілок Старо-Католицької Церкви (Old Catholic Church Fidelitas) та Українською Візантійською Помісною Церквою (Ukrainian Byzantine Local Church).
24 квітня 2013 року Преосвященіший Володимир (Вільде) епископ Переяславський і Богуславський подав заявку на включення його до Синоду Автокефальної Грецької Православної Церкви Америки та Канади (Колишній екзархат Олександрійської патріархії у США). Головою Святого та Священного Синоду цієї Церкви(Acting President of the Holy and Sacred Synod) є Його Високопреосвященство архієпископ Петро (Харос) (Archbishop Petros Charos).
28 квітня 2013 року на засіданні Священного Синоду Автокефальної Грецької Православної Церкви Америки та Канади було вирішено прийняти епископа Переяславського та Богуславського Володимира у сущому сані та призначити його головою Українського екзархату з центром у Києві.

       Апостольське Приємство


+Вільде Володимир у єпископи поставлений 8 вересня 2011 р. митрополитом Кіріаком (Темерциді)

+Кіріак (Темерциді) у єпископи поставлений 7 січня 2000р. Митр .Стефаном (Ліницьким)

+Стефан (Ліницький) у єпископи поставлений 17 грудня 1996 р. в Тернополі еп. Мефодиієм (Кудряковим).

+Мефодій (Кудряков) у єпископи поставлений у 1995 р. патріархом Володимиром (Романюком)

+Володимир (Романюк) у єпископи поставлений 29 квітня 1990 р. єпископом Іоаном (Боднарчуком).

+Іоан (Боднарчук) у єпископи поставлений 23 жовтня 1977 р. митрополитом Філаретом (Денисенко)

+Філарет (Денисенко) у єпископи поставлений 4 лютого 1962 р. митрополитом Піменом (Ізвєковим).

+Пімен (Ізвєков) у єпископи поставлений 17 листопада 1957 р. в Одесі патріархом Олексієм (Сіманським).

+Олексій (Симанський) у єпископи поставлений 28 квітня 1913 р. в Новгороді патріархом Антіохійським Григорієм (Хаддадом).

+Григорій (Хаддад) у єпископи поставлений 10 травня 1890 р. патріархом Антіохійським Герасимом (пізніше патріархом  Ієрусалимським).



 

Apostolic Succsesion:



+Wilde Volodymyr was ordinate in bishop by metropolite Kiriak (Temertsidi) in September,8,2011

+Kiriak (Temertsidi) was ordinate in bishop by metropolit Stefan (Linitskiy) in Juniuary 7, 2000
+Stefan (Linitskiy) was ordinate in bishop by bishop Methodiy (Kudryakov) UAOC in Ternopol (Ukraine) in Desember, 17, 1996
+Methodiy (Kudryakov) was ordinate in bishop by patriarch Volodymyr (Romanyuk) UAOC-UOC KP in 1995
+Volodymyr (Romanyuk) was ordinate in bishop by bishop Ioan (Bodnarchuk) UAOC in May, 29, 1990
+Ioan (Bodnarchuk) was ordinate in bishop by metropolit of Kiev Filareth (Denisenko) ROC in February, 23, 1977
+Filareth (Denisenko) was ordinate in bishop by metropolit Pimen (Isvekov) ROC in February, 4, 1962
+Pimen (Isvekov) was ordinate in bishop by patriarch of Moscow Alexiy (Simanskiy) in Odessa in November, 17, 1957
+Alexiy (Simanskiy) was ordinate in bishop by patriarch of Antioch Grigorios (Haddad) in Novgorod in May,28, 1913
+Grigorios (Haddad) was ordinate in bishop by patriarch of Antioch Gerasimos ( later patriarch of Jerusalem) in April, 10, 1890-


              Довідка:                   
Митрополит П'ятигорський
Кіріак (Темерциді)          





Митрополит П'ятигорський Кіріак

Народився 5 травня 1942 року у місті П'ятигорськ Ставропольського краю (Росія). Закінчив Московську Духовну семінарію. У 1971 році закінчив Ленінградську (нині Санкт-Петербурзьку) духовну академію. Починаючи з літа 1962 року, разом з майбутніми архієреями Кирилом (Гундяєвим) (нині патріарх Московський Кирил) та Хризостомом (Мартишкіним), ніс іподияконський послух при митрополитові Ленинградському та Новгородському Нікодимі (Ротові), прийняв хіротесію во іподиякона. 28 липня 1971 року рукоположений у сан диякона, 10 листопада 1974 року - у сан священика (з прийняттям целібата). Служив в Пермській та Ставропольській єпархіях Московскої Патріархії. 6 січня 1987 року пострижений у монашество з іменем Кіріак і на Пасху того ж року возведений у сан ігумена за будівництво храму у м. Кисловодськ.
Кандидат богословських наук.
В жовтні 1988 р. звільнений за штат Ставропольської єпархії.
Наприкінці 1994 року разом з священиком Глібом Якуніним, В.В. Борщьовим, С.А. Ковальовим та іншими брав участь у поїздці до Чечні у складі правозахисної делегації. У 1999 році залишив Московську Патріархію.
7 січня 2000 року архієпископом Стефаном (Ліницьким), архієпископом В'ячеславом (Лісовим) та єпископом Михайлом (Вишневським) висвячений на єпископа П'ятигорського та Північноокавказького.
З 10 січня 2002 р. - митрополит Пятигорский и Північнокавказький.
З липня 2003 року - постійний член Священого Синоду РІПЦ (з 2004 року - ПРЦ).
З 2005 року - голова Південно-Російського автономного митрополичого округу.

http://mitropolitan.livejournal.com/



bottom of page