top of page

            Наша Віра

Українська Візантійська Помісна Церква  - це люди, які Вірять у Іісуса Христа - Спасителя світу. Наша Церква здійснює свою місію в Україні. Візантійською вона називається тому, що ми за  Богослужінням використовуємо східно-християнський(візантійський) обряд та сповідуємо греко-православну віру, яку збєрігає наш благочестивий народ більше ніж 1000 років.
Наша віра базується на Святому Писанні (книги Старого та Нового Завітів) та на Святому Переданні, яке зберігає Христова Церква з часів апостольських.


Ми визнаємо Нікео-Цареградський Символ Віри:

    Віруємо в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба й землі, всього видимого й невидимого.
І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Єдиного Рідного Сина Божого, що від Отця народився перше всіх віків;
Світла від Світла, Бога Істинного від Бога Істинного; Народженого, не створеного, Одноістотного з Отцем; що усе до буття привів;
що заради нас, людей, і заради нашого спасіння зійшов з небес і людське тіло прийняв від Святого Духа й Марії Діви і став Людиною;
і розіп’ятий був за нас при Понтійському Пилатові; і страждав, і був похований;
і воскрес на третій день, за Писанням; і зійшов на небеса, й сидить праворуч Отця,
й знову прийде зі славою судити живих і мертвих, Його ж царюванню не буде кінця.
І в Духа Святого, Господа, Животворчого, що від Отця походить,
Якому з Отцем і Сином належить поклоніння й славлення, що говорив через пророків.
В Єдину Святу Соборну й Апостольську Церкву.
Визнаю одне хрещення задля звільнення від гріхів.

Чекаю воскресіння мертвих і життя майбутнього віку, амінь.



Ми дотримуємося Спасительного вчення Святих Отців Вселенських Соборів Православної Церкви:



1. 325 р. - Нікейський (прийняття Церквою Символа Віри, засудження аріанства, визначення часу святкування Пасхи).
2. 381 р. - І Константинопольський (повторне засудження аріанства; висловлення православного вчення про Святу Трійцю, доповнення Нікейського Символу Віри).
3. 431 р. - Ефеський (засудження несторіанства, заборона щодо внесення змін до Нікео-Царгородського Символу Віри).
4. 451 р. - Халкідонський (засудження монофізитства).
5. 553 р. - ІІ Константинопольський (засудження несторіанських творів, вдруге засуджується монофізитство).
6. 680-681 рр. - ІІІ Константинопольський (засудження монофілітства).
7. 787 р. - ІІ Нікейський (засудження іконоборства і розділення між поклонінням Богові та шануванням ікон).
Також:
8. 879-880 рр. - IV Константинопольський або Свято-Софійський (затвердження Святителя Фотія на Константинопольській кафедрі та анафематствування будь-яких змін у Символі Віри).
9. 1341-1351 рр.-  V Константинопольський або Влахернський( підтвердив богослів'я ісіхазму Святителя Григорія Палами та засудив вчення філософа Варлаама).



Але ми також віруємо, що не дивлячись на історичні розділення та політичні чвари що точилися і точаться навколо них, - Церква Христова Єдина. Бо Єдиний Христос і єдине хрещення. Ми також віримо, що наша Церква є частиною Вселенської Церкви Христової.
Хоча рідною для нас є Східно-християнська традиція, ми визнаємо право інших Церков дотримуватися власних звичаїв та передань, які також своїми коренями можуть сягати апостольської Церкви та базуватися на правдивому Духовному досвіді. Дух Божий дихає там, де хоче, тому ми не насмілюємося заперечувати Благодатну Дію Божу у інших християнських деномінаціях.
Таким чином ми відкриті як до богословського діалогу, так і до молитовного та богослужбового спілкування з представниками інших християнських церков у дусі Миру та Любові Христової. Ми вважаємо, що ніякі історичні, культурні та богословські розбіжності та непорозуміння не можуть перешкоджати єднанню у любові людей, які визнають Христа Сином Божим, досконалим Богом та досконалою Людиною та що вірують у Його Славне Воскресіння.

Також ми не вважаємо церковне Передання чимось незмінним та остаточним, оскільки церковна традиція та навіть розуміння віруючими та Церквою самих догматів та канонів зазнавали змін, трансформувалися, єволюціонували. До того ж певна частина Передання Православної Церкви являє собою сукупність різних культурних традицій, звичаїв і навіть повір'їв, що мають часто цілком історичну або звичаєву зумовленість і можуть бути переосмислені та переглянуті відповідно до сучасних умов та розвитку суспільства. Саме тому наша Церква виступає за здорову та зважену оцінку певних сторін Передання, що дозволило би нам уникнути перетворення Церкви у нежиттєздатну скам'янілу структуру, що живе лише минулим. Ми вважаємо, що Церква має бути завжди відкритою для людей, які прагнуть Спасіння у Христі.

Ми – сповідуємо віру у сім Таїнств Церкви:
1. Хрещення 2. Миропомазання 3. Євхаристії 4. Покаяння, 5. Священства 6. Єлеєосвячення 7. Шлюбу.

Віруемо, що таїнства звершуються Благодаттю Духа Святого по молитвам народу Божого.
Ми – віруем, що маємо апостольське приємство через безперервні свячення епископов від самих Апостолів Христових.
Ми – визнаємо три ступені священства: диякони, пресвітери, єпископи.

Кожна євхаристійна громада може обирати, якою мовою буде звершуватсь Богослужіння, або церковнослав'янською, або українською, або іншими сучасними мовами.

Ми відкриті до будь-якої людини, що вірує у Христа та має бажання стати членом нашої громади незалежно від її особливостей, поглядів, переконань.​



 

We believe in one God, the Father the Almighty, maker of heaven and earth, of all that is, seen and unseen.

We believe in one Lord, Jesus Christ, the only Son of God, eternally begotten of the Father, God from God, Light from Light, true God from true God, begotten, not made, of one Being, with the Father. Through him all things were made. For us men and for our salvation he came down from heaven: by the power of the Holy Spirit he became incarnate from the Virgin Mary, and was made men. For our sake he was crucified under Pontius Pilate; he suffered death and was buried. On the third day he rose again in accordance with the Scriptures; he ascended into heaven and is seated at the right hand of the Father. He will come again in glory to judge the living and the dead, and his kingdom has no end.
We believe in the Holy Spirit, the Lord, the giver of life, who proceeds from the Father. With the Father and the Son he is worshipped and glorified. He has spoken through the Prophets.
We believe in one holy catholic and apostolic Church. We acknowledge one baptism for the forgiveness of sins. We look for the resurrection of the dead, and the life of the world to come. Amen.

bottom of page