top of page

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Контакти з іншими деномінаціями


30  жовтня 2011 року було проголошено про створення Української Візантійської Помісної Церкви (УВПЦ). З того часу владика Володимир співслужив та спілкувався з представниками Готської Помісної Церкви та деякими іншими християнськими деномінаціями з метою встановлення співпричастя.

14 квітня 2013 року було підписано Угоду про співпричастя між Святою Кельтською Церквою (The Holy Celtic Church), Автокефальною Кафолічною Церквою Антіохії у Великобританії (Authcephalous Catholic Church of Antioch in the United Kingdom), Однією з гілок Старо-Католицької Церкви (Old Catholic Church Fidelitas) та Українською Візантійською Помісною Церквою (Ukrainian Byzantine Local Church).
24 квітня 2013 року Преосвященіший Володимир (Вільде) епископ Переяславський і Богуславський подав заявку на включення його до Синоду Автокефальної Грецької Православної Церкви Америки та Канади (Колишній екзархат Олександрійської патріархії у США). Головою Святого та Священного Синоду цієї Церкви(Acting President of the Holy and Sacred Synod) є Його Високопреосвященство архієпископ Філадельфійський Петро (Харос) (Archbishop Petros Charos).
28 квітня 2013 року на засіданні Священного Синоду Автокефальної Грецької Православної Церкви Америки та Канади було вирішено прийняти єпископа Переяславського та Богуславського Володимира у сущому сані та призначити його головою Українського екзархату з центром у Києві.









Автокефальна Грецька Православна Церква Америки та Канади (Колишній екзархат Олександрійської патріархії у США)


 Історія цієї деномінації починається  у 1933 році, коли Христофор (Контагеоргеос) стає экзархом Олександрийского патриархату у США. Він отримав єпископську хіротонію у АПКЦ (Американській Православній Кафолічній Церкві). У його свяченні брали участь Примас Американської Православної Кафолічної Церкви епископ Софроній (Бішара) та ієрарх Албанської Православної Церкви митрополит Дуреський Феофан (Нолі). У 1945 році Церква входить у канонічне спілкування з архієпископом Північної та Південної Америки Афінагором (Спіру), Американським Екзархом Константинопольської патріархії (у 1948-1972 рр. Константинопольський патріарх). У 1947 - 1950-х роках Американський Екзархат Олександрійського Патріархату мав законне визнання з боку Олександрійської патріархії і мав офіційну назву "Олександрийська Грецька Православна Кафолічна Церква у Сполучених Штатах" (Alexandrian Greek Orthodox Catholic Church in the United States). Отже, у 1947 році владика Христофор був визнаний у якості Екзарха Олександрійського патріархату в Америці та отримав титул митрополита Пентапольського. У 1983 головою Церкви стає владика  Діонисій (Макрогамбракіс). 26 травня 1986 року Олександрійський патріарх Миколай VI дарував юрисдикції законну автокефалію, а єпископ Діонисій став її першоієрархом. Церква стала використовувати назву "Автокефальна Грецька Православна Церква Америки та Канади". З 2006 року, після смерті архієпископа Діонісія, головою Синоду обраний епископ Петро (Харос), отримавши при цьому титул архієпископа та ставши головою Синоду (His Emminence Arhbishop Petros(Charos) Acting President of Holy and Sacred Synod).

28 квітня 2013 року Преосвященніший Володимир (Вільде), епископ Переяславський і Богуславський, згідно його прохання до Синоду та владики Петра, рішенням Синоду був прийнятий у сущому сані та призначений головою Українського екзархату з центром у Києві.



 

Офіційний сайт АГПЦАК:



http://www.eclesiaortodoxa.com/

bottom of page